Sjoerd zit al twintig jaar in het vak. Na tien jaar een franchisewinkel gerund te hebben, besloot hij het roer om te gooien. “Er lag geen duidelijke visie binnen de formule,” vertelt hij. “Het was vooral gericht op cijfers en marges. Ik geloofde dat het anders kon: met meer aandacht voor de klant, voor beleving. En dus ben ik mijn eigen pad gaan volgen.”
Dat pad leidde tot Reuring, een stijlvolle modezaak voor dames en heren met een Scandinavisch karakter. Inmiddels bestaat de winkel alweer tien jaar. En dat viert Sjoerd binnenkort met een verbouwing. “Het is tijd voor een frisse uitstraling. Meer lucht, meer ruimte. De merken blijven grotendeels hetzelfde, maar de winkel krijgt een nieuwe energie.”
Wat Reuring onderscheidt, is de warme en persoonlijke sfeer. Klanten worden ontvangen met koffie, kunnen rekenen op persoonlijke aandacht én worden verrast met lifestyleproducten zoals sieraden, parfum en woonaccessoires. “Die espressomachine zou ik nooit wegdoen,” zegt Sjoerd met een glimlach. “Misschien zit dat in mijn Brabantse roots, maar het begint bij ons echt met een kopje koffie. Dat contactmoment is goud waard.”
Ook zijn team speelt daarin een grote rol. “Ik noem ze geen personeel, maar collega’s. Ze werken al jaren bij me en zijn net zo betrokken bij de winkel als ik. Ze helpen mee met de inkoop, denken mee over de verbouwing. Het is ook hún winkel.”
Sjoerd gelooft heilig in de kracht van offline retail. “Tijdens corona werd dat nog eens bevestigd. Wij hebben bewust geen webshop. Bij ons draait het om contact, sfeer, beleving. Een winkel moet voelen als een plek waar je wilt zijn. Niet alleen om kleding te kopen, maar om je te laten inspireren.”
In totaal voert Reuring tussen de 15 en 20 merken, met als recente favoriet het merk 5 Units. “Hun pantalons en blazers zijn echte hardlopers. En ze bieden veel fits, dat maakt het makkelijk om klanten goed te helpen.” Tot slot geeft Sjoerd een duidelijke tip aan collega-retailers: “Zet in op persoonlijke relaties. Met je klanten, met je collega’s én met je leveranciers. Dat is de basis van succes. Alleen ga je snel, maar samen kom je verder.”
Blijf op de hoogte van nieuwe afleveringen!
Wil je als eerste toegang tot de nieuwste afleveringen en bijbehorende artikelen? Volg ons op Spotify en Apple podcast en schrijf je in voor onze nieuwsbrief. Dan ben je altijd als eerste op de hoogte van nieuwe content. Wij kijken ernaar uit om onze passie voor mode, retail en innovatie met je te delen. Zie je bij Textilia Talks!
Luister de volledige podcast via onderstaande button:
LUISTER PODCAST
Bron: Texilia
PODCAST#10 Sjoerd Peerbooms over tien jaar Reuring en de kracht van persoonlijke relaties
In deze aflevering van Textilia Talks praten we bij met Sjoerd Peerbooms, eigenaar van de Amersfoortse kledingwinkel Reuring. Over ondernemerschap, klantcontact, beleving en de kracht van persoonlijke relaties in de modebranche. Een samenvatting van de podcast volgt in dit artikel.